PL
RU
RU
PL

Dlaczego powstał ten słownik?

 

Ponieważ nic podobnego nie udało mi się znaleźć, więc… postanowiłam uzupełnić ten brak. Ponadto wychodzę z założenia, że wiedzą trzeba się dzielić, a połączenie moich umiejętności z zakresu marketingu internetowego ze znajomością języka rosyjskiego może przynieść ciekawe i przydatne efekty.

 

Czym się kierowałam, wybierając słownictwo?

 

Stwierdziłam, że rozpocznę od dziedzin, na których znam się najlepiej. Przez kilka miesięcy czytałam rosyjskojęzyczne blogi i serwisy tematyczne, wyszukując branżowe słownictwo i tworząc listy haseł w językach polskim i rosyjskim. Czułam się, jakbym po raz kolejny pisała swoją pracę magisterską :)

 

Korzystając ze słownika, warto pamiętać o kilku rzeczach:

- słownik zawiera hasła branżowe, żargon, co nie zawsze idzie w parze z pełną poprawnością językową,

- branża kreatywna jest oparta na języku angielskim, stąd wiele zapożyczeń (w wielu przypadkach brakuje polskich odpowiedników),

- język internetu jest bardzo dynamiczny, więc można spotkać wiele wariantów jednego określenia.

 

Dlaczego słownik jest bezpłatny?

 

Chcę dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, a poza tym uważam, że dzielenie się wiedzą w takiej formie często przynosi bardzo pozytywne efekty. Jeżeli chciałbyś się jakoś zrewanżować, możesz zamówić u mnie tłumaczenie, zapisać się na lekcję języka rosyjskiego lub skorzystać z innej formy współpracy, o której przeczytasz na moim blogu.

 

Jest to też projekt edukacyjny o charakterze społecznym – jeżeli nie znajdziesz danego hasła, zawsze możesz je zgłosić i tym samym współtworzyć słownik. Zgłoszone hasła są sprawdzane pod kątem merytorycznym zanim zostaną dodane do bazy. Co więcej, na stronie głównej znajduje się informacja o bieżącej liczbie haseł w słowniku, która jest aktualizowana za każdym razem, kiedy jest dodawana nowa para terminów.

 

Jeśli znajdziesz jakieś błędy lub nieścisłości, będę wdzięczna za ich zgłoszenie. Podobnie, jeśli uznasz, że informację o tym projekcie warto podać dalej :)

Serwis wykorzystuje pliki cookies Więcej